Budućnost u drugom poluvremenu ispustila trijumf protiv Unicaje

Košarkaši Budućnosti poraženi su u trećem kolu Evrokupa. “Plavi” su u Malagi izgubili sa 91:87.

Budućnost je imala kontrolu u većem dijelu prvog poluvremena. Momci Petra Mijovića igrali su sjajno i imali odgovor na brojne šuteve za tri poena domaćina.

Na sredini drugog perioda igre bilo je i maksimalnih +16, a na poluvrijeme se otišlo sa +8 za našeg predstavnika.

Ipak, u drugo poluvrijeme bolje ulazi Malaga, uz bolje procente šuta za tri stiže i do izjednačenja sedam minuta do kraja. Poveli su nakon toga igrači španskog tima, a prednost nijesu ispuštali do samog kraja.

Ivanović je bio najefikasniji u redovima Budućnosti sa 21 poenom. Cobbs je dodao 14, po 11 Danilo Nikolić i Apić.

Ovo je prvi poraz Budućnosti u ovoj sezoni, nakon po dvije pobjede u ABA ligi i Evrokupu.