FRANCUSKA 29-13 CRNA GORA: Šampionke Evrope deklasirale oslabljene “lavice”

Ženska seniorska reprezentacija poražena je od Francuske 29:13 (15:6) u Horsensu u prvom meču „Zlatne lige“ koja se održava u okviru EHF sedmice.

Očekivan poraz od šampionki Evrope, s obzirom na osabljeni tim koji je u Dansku poveo Johansson.

Radičević i drugarice vodile su do 4:2 u 10. minutu, a onda do kraja poluvremena postigli tek dva gola, za 15:6. Sve je bilo jasno, Francuska je samo uvećavala prednost do konačnih 16 razlike.

U drugom meču na turniru „Zlatna liga“, Crna Gora će u subotu igrati protiv Danske.

FRANCUSKA – CRNA GORA 29:13 (15:6)

HORSENS – „Arena Horsens“. Gledalaca: 100. Sudije: Mortensen, Madsen (Danska). Sedmerci: Francuska 1 (1), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 6 minuta.

FRANCUSKA: Darlo (sedam odbrana), Frank (deset odbrana), Nokandi 2, Koatanea, Buke 6, Pino 1, N'Guan 2, Zadi, Kujate 2, Nijakate 2, Dembele Pavlović 3, Sersijen Ugolan 1, Flip 3, Kanor 1, Edviž, Fopa 1, Nze Minko 3, Lakrabe 2 (1).

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana), Marinović (jedna odbrana), Radičević, Gugač, Jauković 4 (1), Mugoša 1, Džaferović, Klikovac, Ujkić, Premović 4 (1), Brnović, Ramusović, Mehmedović 4, Grbić, Vukčević.