Druga liga Crne Gore: Osmajlić vodi Jezero ka baražu, veliki preokret Otranta

druga liga

Danas su odigrane utakmice 30. kola crnogorskog drugoligaškog karavana. Derbi meč odigran je između Jedinstva iz Bijelog Polja i ekipe Jezera iz Plava (0:1). Otrant je priredio veliki preokret kojim su stigli do pobjede nakon što su bili tri gola u minusu na kraju prvog poluvremena (4:3).

Prije današnjeg duela, Jezero je bilo na dva boda ispred Jedinstva, a nakon današnjeg meča ta razlika se uvećala na pet bodova viška. Najveće zasluge za pobjedu i krucijalne bodove u borbi za baraž idu danas sjajnom Božu Osmajliću koji je odličnu partiju krunisao efektnim pogotkom u nadoknadi prvog poluvremena.

Najuzbudljivije je bilo na meču između Otranta i Mornara. Gosti su već do pauze postigli tri gola i sve je izgledalo da će to biti rutinska pobjeda Barana. Ipak, u drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu, Otrant je postigao četiri gola i napravio preokret vrijedan tri boda. Da li je ovaj preokret znak za neke bolje dane ekipe Otranta koja se nalazi prikovana za dno drugoligaške tabele, pokazaće naredna kola.

Osim Jezera i Otranta, pobjedu u ovom kolu ostvarila je i ekipa Ibra koja je rezultatom 2:1 savladala Arsenal iz Tivta. Utakmice Bokelj – Drezga i Lovćen – Dečić  završene su neriješenim ishodom (1:1).

Gotovo izvjesno je da će Dečić biti novi prvoligaš sa velikih deset bodova prednosti u odnosu na ekipu Jezera koja se nalazi na drugom mjestu. U zoni baraža nalazi se i Bokelj sa 49 bodova, dva manje od Jezera, a tri više od Jedinstva koje je na četvrtoj poziciji. Kada je u pitanju borba za opstanak, Otrant je uprkos današnjoj pobjedi i dalje na začelju sa 26 bodova. U zoni koja vodi u regijska takmičenja nalazi se i Lovćen koji je do sad sakupio 29 bodova. Drezga je iznad crte sa 33 boda.

Naredno kolo je već na programu u srijedu.