Lovćen uz kontroverzno suđenje nanio prvi poraz Sutjesci

aba

Sutjeska je doživjela prvi poraz u Erste ligi. U Nikšiću je večeras slavio Lovćen Bemax sa 77:98.

Izabranici Zorana Glomazića prekinuli su niz od 19 pobjeda, s obzirom da do večeras nijesu znali za poraz u domaćem prvenstvu.

Nakon velike pobjede nad Širokim u Pecari, kojim su praktično osigurali play-off za ulazak u ABA ligu, Sutjeska je dočekala Lovćen koji sa Ibrom vodi veliku borbu za ABA 2 ligu naredne sezone.

Mnogo kontroverznih odluka imali su večeras sudije Jokić, Kaluđerović i Vujičić. Od prve četvrtine, Sutjesci je sviran veliki broj faulova, nervoza je ušla u redove domaćih koji su na kraju završili meč bez sportskog direktora i Nikole Pavlićevića, koji su zbog protesta isključeni.

Lovćen je vodio 17:28 nakon prvih deset minuta igre, održavao tu prednost sve do posljednjeg perioda, kada je Sutjeska smanjila na minus osam (73:81).

Prilazili su Glomazićevi momci i na minus šest, ali je Lovćen zahvaljujući slobodnim bacanjima i tehničkim greškama domaćinu uspio da održi prednost. Sudije nijednom nijesu svirale tri sekunde centrima gostiju, iako su utisak je, imale razloga za to više puta. Na kraju je trener Sutjeske u igru ubacio mlađe igrače, pa je Lovćen stigao do ubjedljive pobjede.

Najbolji u timu Zorana Kašćelana sa 26 poena i 15 skokova bio je Emir Hadžibegović.

U redovima Sutjeske istakli su se kapiten Lalović sa 23 koševa, Sejfić sa 18 i 9 uhvaćenih lopti.