Nova pobjeda Mornara!

aba

Košarkaši barskog Mornara savladali su večeras ekipu FMPa i tako upisali veoma važnu pobjedu pred finiš sezone. Barani su slavili na domaćem terenu rezultatom 85:82.

Izabranici Mihaila Pavićevića, svjesni činjenice da je Cedevita Olimpija poražena od Primorske, ušli su u ovaj meč odlučno i voljno da upišu novu pobjedu. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 46:40 u korist Barana. U trećem kvartalu naš predstavnik je uspio da još više poveća prednost sa poluvremena (68:59). Ipak. u poslednjoj četvrtini, gosti iz Železnika uspjeli su da priprijete ali ne i da dođu do potpunog preokreta. Na kraju konačnih 85:82 u korist Barana i pobjeda koja ih u potpunosti vraća u ravnopravnu borbu za plasman u play-off. Nakon ovog meča, Mornar ima skor 10-7 kao Cedevita Olimpija i Primorska.

Kada je u pitanju košgeterski učinak, igrači Mornara bili su veoma raspoloženi. Čak pet igrača je imalo dvocifren broj poena. Najefikasniji je bio Waller sa 16, a zatim Needham 15, Bjelica 12, Pullen 11 i Harris 10 poena.

Kod gostiju iz Železnika, najbolji je bio Đorđević koji je upisao 16 poena.

Naredni meč košarkaši Mornara gostuju ekipi Zadra.