Budućnost otputovala za Rumuniju: Najteže gostovanje, ali sve zavisi od nas

0
zrkb

Rukometašice Budućnosti danas su otputovale za Vlčeu, gdje će u petak igrati protiv rumunske Ramnicu Valcee utakmicu četvrtog kola Lige šampiona.

Naše šampionke na polovini grupne faze imaju dvije pobjede i poraz, dok je šampion Rumunije upisao pobjedu i doživio dva poraza.

“Svjesne smo da nas čeka najteže gostovanje, upravo zbog atmosfere. Očekujemo agresivnijeg rivala u odbrani, biće više poletni i hrabriji u tranziciji. Smatram da sve zavisi od nas, moramo da ponovimo odbranu iz “Morače” i smanjimo broj tehničkih grešaka. Moramo da zadržimo nivo odbrane i vraćanje nam mora biti na nivou”, kazala je desni bek Barbara Lazović.

Lazović je prošle sezone u dresu CSM Bucurestija imala priliku da više puta odmjeri snage protiv tima iz Vlčee.

“Vatrena je atmosfera, ali mi, prije svega, ne možemo i ne smijemo da se uplašimo. Takva atmosfera mora dodatno da nas motiviše. Lijepo je igrati u takvom ambijentu i vjerujem da ćemo imati dodatnu motivaciju da igramo protiv takve publike”.

Budućnost na polovini grupne faze ima četiri boda, dva više od rumunskog tima, pa je suvišno govoriti koliko bi značio trijumf na jednom od najtežih gostovanja u Evropi.

“Idemo na pobjedu, svaki bod nam znači”, zaključila je Lazović.

Prvi međusobni duel dva tima koji je odigran 19. oktobra u Podgorici pripao je Budućnosti – 23:19.

U dosadašnjih pet mečeva koji su odigrani u Vlčei, domaćin je upisao četiri pobjede, ali je Budućnost slavila u posljednjem međusobnom duelu u Rumuniji koji je odigran u februaru 2012. godine – 34:24.

U drugom meču četvrtog kola, Brest u subotu u 15 sati dočekuje Bietigheim, nakon što je u prva tri kola ostvario maksimalan učinak.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *