Treći remi za “sokole”: Bez golova pod Goricom

Fudbaleri Crne Gore odigrali su bez golova u duelu sa Bugarskom u 7. kolu grupe A kvalifikacija za EURO 2020.
,,Hrabrim sokolima“ ovo je treći bod u ovom kvalifikacionom ciklusu.
Na Gradskom stadionu u Podgorici odigran je tvrd meč, u kojem nijedna od ekipa nije odskočila kvalitetom igre.
Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u igri između ,,dva šesnaesterca“, bez puno izglednih šansi. Najbolju je imala Bugarska u sedmom minutu, kada je Danijel Petković odlično reagovao nakon šuta Galina Ivanova sa nekoliko metara.
Sa druge strane, ,,sokoli“ su više držali loptu u svom posjedu, međutim, nijesu bili dovoljno konkretni pred golom protivnika. Igru je poremetila i povreda kapitena Stefana Savića, koji je u 36. minutu morao da napusti teren.
U nastavku su ,,sokoli“ krenuli znatno ofanzivnije i odlučnije. Poslije nekoliko opasnih napada, odličnu šansu propustio je Vladimir Jovović u 53. minutu. Ofanzivac Crne Gore čekao je loptu na drugoj stativi i šutirao, ali je njegov šut odbranio golman Plamen Ilijev.
Dva puta je opasno zaprijetio i Sead Hakšabanović udarcima sa distance.
Veoma dobra šansa viđena je i u 85. minutu. Prvo je probao Nebojša Kosović, čiji šut je izblokiran, zatim je lopta poslije gužve u petercu došla do Marka Jankovića, ali je Ilijev intervenisao za korner. Poslije centaršuta ponovo je Crna Gora bila u šansi, ovog puta je Nikola Vukčević pogodio spoljni dio mreže udarcem sa nekoliko metara.
Do kraja meča nije bilo izglednijih šansi i promjene rezultata.
Naredni meč Crna Gora igra 14. oktobra, protiv Kosova u Prištini.
foto: FSCG