Mornar u finalu, Sutjeska posustala u drugom poluvremenu

kkmornar

Košarkaši Mornara igraće u finalu plej-ofa za šampiona Crne Gore. Izabranici Mihaila Pavićevića savladali su u Baru Sutjesku rezultatom 83:75, te će braniti titulu koju su osvojili prošle sezone.

Sutjeska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, vodila nakon prvih 20 minuta 51:42, ali je u drugom poluvremenu ostala bez snage.

Visoki igrači Sutjeske ušli su brzo u probleme sa ličnim greškama, pa su u prvom poluvremenu VujovićĆalić imali četiri, odnosni tri lične greške.

Stao je i glavni poenter Sutjeske Nikola Pavlićević, koji je postigao čak 18 poena u prvom poluvremenu, ali samo tri u drugom. Blistao je u povratku Mornara Luković sa 11 poena u trećoj četvrtini, a Barani su drugo poluvrijeme dobili sa 41:24.

Rebić je bio najefikasniji igrač meča sa 23 poena. Mugoša je ubacio 21, a Luković 20.

Kod momaka Zorana Glomazića 21 poen Pavlićevića, 15 Spasojevića, a 12 Kneževića.