Poraz koji uliva nadu: Budućnost nakon velike borbe poklekla u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Barcelone u meču 29. kola Evrolige. “Plavi” su nakon velike borbe poklekli u posljednjih deset minuta, te su poraženi sa 95:83.
Bez Earla Clarka i Goge Bitadzea izabranici Jasmina Repeše pružili su jak otpor odlično Barci, te su u prvoj četvrtini imali i plus deset. Nakon toga Barca dodaje gas i preuzima vođstvo na 23:22. Poveli su izabranici Svetislava Pešića 12 razlike, ali su se igrači Budućnosti ponovo vratili, te na poluvremenu zahvaljujući odličnim rolama Danila Nikolića i Jamesa Bella vodili 46:44.
Ipak, nakon izjednačene treće četvrtine, Barca je u posljednjoj dionici bila bolja prije svega defanzivno, te stigla do novog trijumfa.
Budućnost je upisala 23. poraz u Evroligi, ali ipak navijače može da ohrabri borbena igra, te izdanje Danila Nikolića. Nikolić, kog Repeša nije uvodio u Zagrebu, postigao je 25 poena, uz šut iz igre 10-14. Gordić i Bell su ubacili po 11.
Kod pobjednika, 18 poena Adama Hange.
Budućnost dakle u nedjelju od 19 sati dočekuje Cedevitu, te nakon ovakve partije večeras sada ponovo djeluje kao ekipa koja bi mogla da se nađe u finalu ABA lige, a svakako da stigne do pobjede u meču u “Morači”.
foto: euroleague.net