Radulović: Imamo kvalitet i uvijek idemo na pobjedu, glavni cilj kvalifikacije za Euro

0
foto: FSCG

Crna Gora će u svakom meču igrati na trijumf, kazao je na današnjoj konferenciji za novinare pred početak Lige nacija selektor Miodrag Radulović.

Stefan Savić i Stevan Jovetić neće igrati u prvom meču, ali to ne mijenja ambicije u trećem izdanju ovog UEFA takmičenja.

“Očekuje nas izuzetno zahtjevan period kako na fizičkom tako i na psihološkom planu. Kraj je napornih sezona što je ostavilo posljedice na igrače. Svi oni, njih 32, su nam potrebni. Igra za bodove postavlja veće zahtjeve u ovoj mini ligi. Želimo da se predstavimo u dobrom svijetlu i osvojimo što više bodova”.

“Uprkos takmičarskom karakteru, mi ćemo nastaviti podmlađivanje ekipe, što se pokazalo opravdanim. Na taj način homogenizujemo ekipu za glavni cilj – kvalifikacije za prvenstvo Evrope”.

Rumuni su kvalitetna ekipa koja zaslužuje poštovanje, ali pod Goricom cilj je uvijek isti.

“Rumunija je jedna izuzetno kvalitetna ekipa sa novim selektorom, ali uz isti stil igre. Igraju iz tranzicije, ali fokus je na našoj igri. Mi imamo odgovor na to. Imaju igrače u kvalitetnim klubovima koji igraju na dobrom nivou. Na svakoj poziciji imaju po dva dobra igrača, čemu težimo i mi. Reprezentacije ni 11, 18 ili 23 igrača. To je 30 igrača koji mogu da igraju na nivou. Rumune poštujemo, međutim imam apsolutnu vjeru u kvalitet igrača koji su na raspolaganju. Na svom terenu smo, pred svojim navijačima, i trudićemo se da startujemo na pravi način”.

“Svaki bod je bitan, ali ići ćemo na maksimum u svakom meču. Vidjećemo na kraju da li ćemo biti zadovoljni”.

U fokusu su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine. Zbog toga, Liga nacija poslužiće i da se u tim involviraju mladi igrači, kako bi baza bila još veća.

“Imamo kratkoročni i dugoročni plan. U martu smo imali osam, sada imamo šest novih igrača na spisku. Spremamo se da te igrače uvodimo jer je ovo najbolji način da provjerimo njihove kvalitete. Igrama u klubovima su zaslužili poziv, da vidimo koliko mogu na ovom nivou”, ističe Radulović.

Sokoli su pokazali da mogu da igraju sa najboljim timovima.

“Svakako da idemo na pobjedu protiv bilo koga. Cijenimo sebe, poštujemo protivnike. Imamo igrače koji su spremni, što smo pokazali protiv Holandije, Turske, Norveške. Naša publika je imala mnogo zamjerki na našu igru, a vidjeli ste kako su naše komšije (Srbija prim. aut.) prošli protiv Norvežana. Ubijeđen sam da naši igrači mogu, i da će to pokazati sjutra uz podršku navijača”, dodaje Radulović.

Selektor je kazao i da će se taktički Crna Gora postaviti na razlitiče načine u predstojećim mečevima.

“Stil igre će se promijeniti, ali ne i ambicije. Za pet okupljanja smo stvorili izuzetno disciplinovanu, motivisanu i zrelu ekipu, što se pokazalo protiv Grčke”.

“Imamo igrače kvaliteta, na visokom nivou, koji mogu da se prilagođavaju raznim sistemima u toku utakmice, kao i od utakmice do utakmice. Sigurno je da ćemo sjutra igrati drugačije u odnosu na duel sa Finskom. Ne bih o detaljima, fokus je na prvoj utakmici”.

foto: FSCG

Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *