Kovinić preokretom pobijedila 27. teniserku svijeta na Roland Garrosu

Danka KOVINIC (MNE) | Wiesbaden Tennis Open 2022 | 05.05.2022 | Foto: Detlef Gottwald | www.detlef-gottwald.de
Danka Kovinić igraće u drugom kolu Roland Garrosa!
Crnogorska teniserka pobijedila je Liudmilu Samsonovu 2:1 u setovima, nakon preokreta i izgubljenog prvog seta (2:6).
Do kraja je protivnici prepustila tek tri gema, i sa sigurnih 6:2, 6:1 pobijedila Ruskinju i revanširala joj se za poraz na Indian Wellsu u martu.
U drugom kolu u srijedu, Danka će igrati sa AnnomSchmiedlovom, koja je takođe nakon tri seta, ali uz više borbe, pobijedila Kristinu Kucovu.
foto: wiesbaden-tennis-open.de
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.