Španija bolja od Crne Gore, ništa od superfinala Svjetske lige
Vaterpolisti Crne Gore nijesu uspjeli da se plasiraju na superfinalni turnir Svjetske lige. U Strazbur će Španija, koja je večeras u Podgorici u utakmici za treće mjesto evropskog dijela takmičenja slavila rezultatom 15:10.
Španci su bolje otvorili meč i dva minuta pred kraj prve četvrtine poveli sa 6:2. Razbranio se tada Petar Tešanović, dok je sa druge strane sve ulazilo golmanu Španaca, pa je ekipa Vladimira Gojkovića do poluvremena izjednačila na 6:6!
Promijenio je na poluvremenu golmana David Martin, a Aguirre u trećem periodu upisao pet odbrana i pomogao svom timu da u posljednji period uđe sa 10:8.
Španci su preko Sanahuja nakon dva minuta igre u drugom poluvremenu poveli, izjednačio je Vučurović, a onda su Granados i Munarriz vratili prednost na +2.
Odgovorio je Perković na 32 sekunde do kraja, ali je Sanahuja svojim drugim golom pet sekundi prije kraja perioda donio Španiji 10:8.
Snage za novi preokret nije bilo, pa je Španija na kraju stigla do trijumfa.
Mladi Marko Mršić bio je najefikasniji igrač u našem timu sa četiri gola. Tri je postigao Marko Petković, po gol Vasilije Radović, Uroš Vučurović i Miroslav Petković.
Petar Tešanović meč je završio sa 15 odbrana.
foto: Krsto Vulović, VPSCG
Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Mario Andrijašević se bavi sportskim novinarstvom od 2008. godine, kada je pokrenuo svoj prvi blog. U periodu od 2012. do 2015. bio je urednik crnogorske verzije poznatog portala FightSite.hr.
Dvije godine je radio kao sekretar KK Sutjeska, što mu je dodatno proširilo iskustvo u sportskoj administraciji.
Diplomirao je sportsko novinarstvo na Fakultetu za sport u Nikšiću, čime je stekao akademsku podlogu za svoju karijeru. Od 2019. godine je osnivač i glavni urednik portala CGsport.me, posvećenog sportskim dešavanjima u Crnoj Gori i šire.
