Počinje U18 Balkansko prvenstvo u Podgorici: Crna Gora sa Turskom, Rumunijom i Kosovom – Odbojka Crna Gora

0
Počinje U18 Balkansko prvenstvo u Podgorici: Crna Gora sa Turskom, Rumunijom i Kosovom - Odbojka Crna Gora

Nakon turnira CEV Evropske lige u Baru i Bijelom Polju, Crnu Goru čeka još jedan produženi odbojkaški vikend. U18 Balkansko prvenstvo biće održano u SC „Verde“ u Podgorici od 25. do 29. juna. U glavnom gradu čeka nas pet dana odbojke i 20 mečeva najtalentovanijih odbojkaša regiona u ovom uzrastu.

Naša selekcija, koju će predvoditi selektor Balša Radulović, od četvrtka će u grupi redom igrati sa Turskom, Rumunijom i Kosovom – svi mečevi su od 17 sati. U drugoj grupi su Srbija, Grčka, Bugarska, Moldavija.

Radulović je za mečeve u SC „Verde“ odredio sljedeći sastav:

TEHNIČARILuka Milošević (Budućnost) i Aleksa Kovačević (Budućnost);

PRIMAČI SERVISA I KOREKTORIVuk Stanojević (Budva), Aleksa Radić (Budućnost), Filip Milosavljević (Budva), Mihajlo Grupković (Mornar), Filip Radić (Budućnost), Pavle Knežević (Jedinstvo) i Vuk Ojdanić (Mornar);

SREDNJI BLOKERIVukota Čelebić (Budva), Vasilije Obradović (Mornar), Grigori Berežkov (Mornar) i Andrej Rudan (Budućnost);

LIBEROMirza Mujović (Jedinstvo).

Po dva najbolja nacionalna tima iz grupa obezbijediće polufinale, a ostali će razigravati za plasman od petog do osmog mjesta.

Rezultati, tabele i fotografije:

U18 Men Balkan Championship 2026

Izvor odbojka.me

Ako ti se dopada ono što radimo i želiš da podržiš nezavisno izvještavanje o crnogorskom sportu, razmisli o maloj podršci našem radu. Saznaj više i pridruži nam se već od 2€ mjesečno ovdje.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *