Mornar imao kontrolu pa izgubio od Cibone

Košarkaši Mornara doživjeli su prvi poraz u ABA ligi ove sezone. Russell i drugovi izgubili su u Zagrebu od Cibone rezultatom 91:88.

Barani su već u prvoj četvrtini stigli do dvocifrene prednosti. Koševima Russella sa penala Mornar je poveo 21:9, a crnogorski viceprvak imao je vođstvo sve do sredine treće četvrtine, kada se Cibona poenima Kapuste, Perasovića i Bundovića vratila u meč, čak i povela.

Ekipa Mihaila Pavićevića je vratila prednost koju je držala kroz posljednji period, imala i +9, ali su se domaći ponovo vratili i na minut i po do kraja trojkom Bakovića poveli 86:84.

Uslijedila je neizvjesna završnica na pola koša, Mornar je imao 15 sekundi za napad poslije tajm auta na 89:88 za Cibonu, ali je Russell gazio liniju, pa je lopta pripala Ciboni pet sekundi prije kraja meča. Uslijedio je faul nad Bundovićem koji je oba puta bio precizan.

Barani više nijesu imal tajm-aut, a onda je Russell šutirao sekund i po prije kraja meča sa pola terena i promašio.

Bunila se klupa našeg viceprvaka, tražila faul i guranje nad Amerikancem, ali od toga nije bilo ništa.

Fatts Russell ponovo je odigrao sjajan meč, ovog puta nije prebacio 40 poena, ali je bio blizu, postigao 35 poena i imao osam asistencija. Pecarski je bio na pragu dabl-dabla sa 18 poena i devet skokova. Dvocifren je bio i Miković sa 12.

Ovo je prvi poraz Mornara u ABA ligi ove sezone, te prva pobjeda Zagrepčana.